Календарь

Материалы 18 сентября 2014 г.

[Встреча с Православием / Апологетика]
Федор Куприянов
Творение неба и земли, грехопадение Адама и Евы, жизнь первых людей в Раю и по грехопадении, пребывание Ноя в ковчеге во время Всемирного потопа, последующее расселение людей по земле.
[Интернет-журнал / Книжная закладка]
Ольга Рожнёва
Семилетняя Таля на минутку задержалась рядом с любимым дедушкой: старик достал полный казан золотых монет, высыпал их на полотенце, пересчитывал, перебирал, куда-то готовил…
[Интернет-журнал / Культура]
Духовное сплочение нации подразумевает создание и поддержание тех очагов, которые действительно связывают русских людей, живущих где бы то ни было.
[Встреча с Православием / Святые и святыни]
Роман Савчук
Голос старца, презираемого, избиваемого и гонимого в среде сильных мира сего, оказался намного весомее в истории, нежели расчеты и замыслы политических деятелей.
[Встреча с Православием / Апологетика]
Протоиерей Андрей Ткачев
В слово Божие нужно всматриваться, словно в зеркало, в поисках своих природных черт и изъянов, требующих исправления. Над каждой страницей можно спрашивать себя: «Где здесь обо мне?»

Мониторинг СМИ

Екатерина Бурмистрова
Самооценку девочки формирует папа, поскольку именно он показывает первый в ее жизни пример мужского отношения.
Блаженный памяти Соломос (в иночестве Димитрий) был родом из деревни Крито Маротто на острове Кипр. Он родился в 1859 году. Женился на Параскеве Христодулу и поселился в селении Фити Пафского района. У благочестивых супругов родилось пять детей. Во время родов младшего сына по имени Христодул Параскева умерла. Соломос овдовел в возрасте 43 лет. С верой в Бога он превозмогал трудности, оставался верен своей супруге, вырастил и помог встать на ноги детям.
О наиболее острых темах сетевой дискуссии по проекту «Положения о монастырях и монашествующих» рассказал игумен Валаамского монастыря, председатель Синодальной комиссии по канонизации святых епископ Троицкий Панкратий.

English Edition

[Orthodoxy Today]
"It becomes a general mentality – If I'm sick, old or just don't want to live anymore, I just fill in the form and ask for euthanasia. We don't invest in palliative care anymore...it's very fashionable to ask to die in this way."

Српска верзиjа

[Вести]
Председник Србиjе Tомислав Николић поручио jе данас после откривања споменика руским и српским воjницима погинулим у одбрани Београда у Великом рату да jе братство српског и руског народа запечаћено заjедничком борбом за слободу.
[Вести]
Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског г. Теодосија 14. септембра 2014. године, у организацији Епархије рашко-призренске и Српске православне црквене општине за Рашку област одржан је код Петрове цркве у Расу пети Немањин Светопетровско-дежевски сабор.
[Вести]
Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона Епархија тимочка упућује П О З И В
[Вести]
„Док ми седимо и ништа не радимо, наши противници извлаче камен по камен из темеља нашег живота и Цркве, како би се затим све само срушило“ – рекао је Митрополит фтиотидски Николај у својој беседи на Светој Литургији 16. септембра у Атини.
[Вести]
Чланови Планинарског друштва „Коритник“ и њихови гости протеклог викенда имали су још један успјешан успон на врх Бабе планине – Ђеда ( 1735 м ). Том приликом постављен је и освјештан крст висок три метра на тромеђи Билеће, Невесиња и Гацка.
[Вести]
На празник Преподобног Симеона Столпника и Сабора српских Светитеља, у недјељу 14. септембра 2014.године, у манастиру Косијерево, у Петровићима код Никшића, одржан је Сабор српских породица у Црној Гори, који се, шесту годину заредом, организују благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија.
[Вести]
Након што су, на празник Преподобног Симеона Столпника, у недјељу 14. септембра 2014. Године, Свету Архијерејску Литургију у Цетињском манастиру служили Његово Високопреосвештенство Митрополит кемеровски и проковјевски Г. Аристарх и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије
[Вести]
Митрополит кемеровски и прокопјевски г. Аристарх и Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије служили су 14. септембра 2014. године, на Сабор српских светитеља, са свештенством Српске и Руске Православне Цркве свету Литургију у Цетињском манастиру.
[Вести]
Подстакнути и веома изненађени најавом да ће се манастирски храм древне Светоархангелске обитељи, у народу зване „Ваљевска Грачаница“, конзервирати, осећамо архипастирску потребу и одговорност да се поново огласимо и упутимо ово саопштење јавности поводом ове изузетно болне теме у животу Ваљевске епархије и целокупне Српске Православне Цркве